Karmniki dla gołębi

Gdzie stosuje się karmniki dla gołębi?

Będąc hodowcą, doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, że nawet najlepsza jakościowo karma w przypadku nieodpowiedniego przechowywania i podawania, może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Pójście na łatwiznę i bezładne rozsypanie karmy w gołębniku może skutkować jej zawilgoceniem, zanieczyszczeniem odchodami, a także doprowadzić do pojawienia się gryzoni i insektów.

Profesjonalny karmnik dla gołębi sprawi, że każdy ptak będzie miał dostęp do wartościowego pokarmu – świeżego i bogatego w składniki mineralne. Utrzymanie porządku w gołębniku jest kluczowe dla zachowania odpowiedniego dobrostanu zwierząt.

Karmnik zasypowy dla gołębi oraz pozostałe typy urządzeń służących do dozowania pokarmu wykorzystuje się zarówno w gołębnikach, jak i transporcie, a także w miejscu, w którym ptaki przebywają na zewnątrz. Karmniki są mocowane na stałe lub przystosowane do częstego przenoszenia. Hodowcy umieszczają je w klatkach, celach lęgowych, koszach transportowych oraz wszędzie tam, gdzie aktualnie znajdują się gołębie.

Karmidło dla gołębi – rodzaje

Karmniki dla gołębi podzielić można na kilka podstawowych grup. Do najważniejszych należą:

  • Karmniki do klatek i cel lęgowych – jak sama nazwa wskazuje, tego typu produkty wykorzystuje się głównie w klatkach podczas wystaw lub w czasie zawodów lotów. Praktyczne pojemniki na wodę i paszę umieszczane są też w celach lęgowych.
  • Karmniki do gołębnika – większe modele służące do jednoczesnego karmienia większej liczby ptaków. Często wyposażone są w obrotową antygrzędę, która zapobiega przysiadaniu gołębi na belce i zanieczyszczaniu pokarmu odchodami.
  • Karmniki zewnętrzne – muszą być odporne na wilgoć, dlatego najczęściej wytwarza się je z tworzywa sztucznego z metalowymi drutami pokrytymi warstwą antykorozyjnego niklu.
  • Karmniki do koszy transportowych – występują w formie poidełka lub karmidła segmentowego. Niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie pojemnika we wszystkich typach klatek transportowych.
  • Karmniki podwieszane – wyposażone są w funkcjonalne zaczepy, dzięki którym z łatwością umieścisz karmnik w dowolnym miejscu.

Ciekawą propozycją dla hodowców jest automatyczny karmnik dla gołębi, który pozwala zaoszczędzić nieco czasu. Raz zasypany karmną, sam dozuje odpowiednią ilość pokarmu w miarę spożywania karmy przez ptaki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl