KARMNIKI

KARMNIK ALUMINIOWY KARMNIK ALUMINIOWY
Cena:

89,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
KARMIDELKO NA BLASZKACH KARMIDELKO NA BLASZKACH
Cena:

3,50 zł

szt.
zobacz więcej
KARMNIK OKRĄGŁY KARMNIK OKRĄGŁY
Cena:

9,50 zł

szt.
zobacz więcej
KARMNIK PATYCZKI 100CM KARMNIK PATYCZKI 100CM
Cena:

55,00 zł

szt.
zobacz więcej
KARMNIK SEGMENTOWY KARMNIK SEGMENTOWY
Cena:

38,99 zł

szt.
zobacz więcej
KARMNIK STAL NIERDZEWNA KARMNIK STAL NIERDZEWNA
Cena:

180,00 zł

szt.
zobacz więcej

Gdzie stosuje się karmniki dla gołębi?

Będąc hodowcą, doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, że nawet najlepsza jakościowo karma dla gołębi w przypadku nieodpowiedniego przechowywania i podawania, może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Pójście na łatwiznę i bezładne rozsypanie karmy w gołębniku może skutkować jej zawilgoceniem, zanieczyszczeniem odchodami, a także doprowadzić do pojawienia się gryzoni i insektów.

Profesjonalny karmnik dla gołębi sprawi, że każdy ptak będzie miał dostęp do wartościowego pokarmu – świeżego i bogatego w składniki mineralne. Utrzymanie porządku w gołębniku, wykorzystując najlepsze akcesoria dla gołębi, jest kluczowe dla zachowania odpowiedniego dobrostanu zwierząt.

Karmnik zasypowy dla gołębi oraz pozostałe typy urządzeń służących do dozowania pokarmu wykorzystuje się zarówno w gołębnikach, jak i transporcie, a także w miejscu, w którym ptaki przebywają na zewnątrz. Karmniki dla gołębi są mocowane na stałe lub przystosowane do częstego przenoszenia. Hodowcy umieszczają je w klatkach, celach lęgowych, koszach transportowych oraz wszędzie tam, gdzie aktualnie znajdują się gołębie.

Karmidło dla gołębi – rodzaje

Karmniki dla gołębi podzielić można na kilka podstawowych grup. Do najważniejszych należą:

  • Karmniki do klatek i cel lęgowych – jak sama nazwa wskazuje, tego typu produkty wykorzystuje się głównie w klatkach podczas wystaw lub w czasie zawodów lotów. Praktyczne pojemniki na wodę i paszę umieszczane są też w celach lęgowych.
  • Karmniki do gołębnika – większe modele służące do jednoczesnego karmienia większej liczby ptaków. Często wyposażone są w obrotową antygrzędę, która zapobiega przysiadaniu gołębi na belce i zanieczyszczaniu pokarmu odchodami.
  • Karmniki zewnętrzne – muszą być odporne na wilgoć, dlatego najczęściej wytwarza się je z tworzywa sztucznego z metalowymi drutami pokrytymi warstwą antykorozyjnego niklu.
  • Karmniki do koszy transportowych – występują w formie poidełka lub karmidła segmentowego. Niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie pojemnika we wszystkich typach klatek transportowych.
  • Karmniki podwieszane – wyposażone są w funkcjonalne zaczepy, dzięki którym z łatwością umieścisz karmnik w dowolnym miejscu.

Ciekawą propozycją dla hodowców jest automatyczny karmnik dla gołębi, który pozwala zaoszczędzić nieco czasu. Raz zasypany karmną, sam dozuje odpowiednią ilość pokarmu w miarę spożywania karmy przez ptaki.

Zalety karmników plastikowych dla gołębi

Karmniki dla gołębi plastikowe reprezentują nowoczesne rozwiązania w hodowli tych szlachetnych ptaków. Dzięki wykorzystaniu trwałych i łatwych do czyszczenia materiałów syntetycznych, karmniki dla gołębi z naszego sklepu dla gołębi zapewniają nie tylko wygodę użytkowania, ale także skuteczną ochronę przed różnorodnymi warunkami atmosferycznymi. Ich konstrukcja jest przemyślana tak, aby maksymalizować komfort gołębi podczas karmienia oraz zapobiegać marnowaniu pokarmu. Karmniki dla gołębi pocztowych tego typu są doskonałym wyborem dla każdego hodowcy, ceniącego sobie praktyczność i estetykę.

Karmniki dla gołębi drewniane a dobrostan ptaków

Karmniki dla gołębi drewniane to synonim tradycji i bliskości z naturą. Wykonane z naturalnych materiałów, nie tylko pięknie się prezentują, ale również pozytywnie wpływają na samopoczucie gołębi, tworząc dla nich przyjazne i naturalne środowisko. Drewno, będące odnawialnym zasobem, wpisuje się w ekologiczny aspekt hodowli, podkreślając harmonijną relację między człowiekiem a przyrodą. Karmidła dla gołębi, z właściwą konserwacją, mogą służyć przez długie lata, będąc zarówno funkcjonalnym, jak i dekoracyjnym lokum.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl