ZNACZNIKI

 

Oznakowanie gołębi - obrączki z numerami

Hodowla gołębi pocztowych jest przede wszystkim pasją. Dla wielu hodowców to jednak również niemałe źródło dochodów dlatego w ich interesie leży dbanie o dobrą kondycję ptaków i zadbanie o to, by bezpiecznie docierały one do celu. Jeśli w trakcie lotu coś pójdzie nie tak i gołąb zaginie, nie wszystko jest jeszcze stracone. Praktyczne znaczniki dla gołębi to szansa, by dowiedzieć się, co stało się z ptakiem lub bezpiecznie sprowadzić go do domu.

Wiemy o tym, na jakie warunki może być narażony gołąb w trakcie lotu. Dlatego znaczniki dla gołębi powinny być odporny i w każdej sytuacji pozwolić na odczytanie znajdujących się na niech informacji.

Oznakowanie gołębi pocztowych musi spełniać określone wymogi. Dostępne tu znaczniki dla gołębi pocztowych wyróżniają się kilkoma pożądanymi cechami. Najważniejsze z nich to:

  • Wytrzymałe tworzywo – obrączki wykonane są z barwionego w masie tworzywa, które jest odporne na różnice temperatur, zmienne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV. Kolor nie wyblaknie, a materiał na długo zachowa swoje właściwości.
  • Praktyczny zatrzask – obrączka po zatrzaśnięciu na nodze gołębia dzięki specjalnie wyprofilowanemu zatrzaskowi, pozostanie na miejscu, tak długo, jak będziesz chciał.
  • Laserowy grawer – numery nanoszone są techniką grawerowania laserowego. Daje to 100% pewność co do trwałości. Grawer jest bowiem niezmywalny, nieścieralny, odporny na wilgoć, promienie UV i wiele innych niekorzystnych czynników.

Gołębie obrączki – na co zwrócić uwagę?

Wybierając obrączki dla gołębi, możesz zdecydować się na obrączki numerowane lub takie, na które nakładany jest numer telefonu właściciela ptaka (lub inne dane). Znakowanie gołębi to podstawa, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa tym pięknym i wdzięcznym ptakom.

Wartość odpowiednich znaczników w hodowli gołębi

W przypadku zaginięcia gołębia, znaczniki dla gołębi z numerem telefonu z oferty naszych akcesoriów dla gołębi odgrywają nieocenioną rolę. Dzięki nim, osoba, która znajdzie zagubionego ptaka, może szybko skontaktować się z właścicielem. To sprawia, że znaczniki dla gołębi są niezbędne dla każdego, kto poważnie podchodzi do hodowli gołębi pocztowych. Każdy znacznik w ofercie naszego sklepu dla gołębi jest zaprojektowany tak, by nie krępować ruchów ptaka, a jednocześnie być wyraźnie widoczny i łatwy do odczytania. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl